Biblioteka

 

Szanowni Państwo,

od 10 maja 2021 Biblioteka Ośrodka Kultury Austriackiej będzie czynna:

od poniedziałku do piątku     10.00 – 16.00


Wznawiamy działalność czytelni, jednak jeszcze bez wolnego dostępu do półek.


Nadal można zamawiać skany z materiałów niepodlegających wypożyczeniu.

Poniżej obowiązujące zasady:

 1. Z możliwości wypożyczeń mogą korzystać osoby posiadające ważną kartę biblioteczną Ośrodka Kultury Austriackiej UAM.
 2. Książki można zamówić telefonicznie (tel. 61 829 24 24) lub mailowo pisząc na adres: austruni@amu.edu.pl

        Maksymalny limit wypożyczeń to 5 egzemplarzy.

 1. Z księgozbioru niepodlegającego wypożyczeniom biblioteka może wykonać skany (maksymalnie do 10 stron), na które należy złożyć zamówienie za pomocą poczty elektronicznej amu.edu.pl na wyżej podany adres biblioteki.
 1. Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy w lokalizacji Ośrodka, po otrzymaniu informacji o możliwości odbioru na e-mail.
 2. Użytkowników, którzy nie mogą oddać materiałów bibliotecznych osobiście, prosimy o ich zwrot przez osobę upoważnioną lub odesłanie listem poleconym na adres:  Ośrodek Kultury Austriackiej UAM, ul. Zwierzyniecka 7, 60-813 Poznań. Dzień odbioru przesyłki w Wypożyczalni zostanie uznany za termin zwrotu materiałów bibliotecznych
 3. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne materiały biblioteczne zwrócone przez czytelników będą poddane obowiązkowej trzydniowej kwarantannie.
 1. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy powinni zachowywać dystans przestrzenny (minimum 2 m). Jednorazowo na terenie Biblioteki mogą przebywać 2 osoby. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego: mieć zasłonięte usta i nos oraz stosować jednorazowe rękawiczki, przed podejściem do stanowiska obsługi należy zdezynfekować ręce płynem odkażający
 2. Prosimy o wcześniejsze uzgadnianie terminu skorzystania ze zbiorów Ośrodka na miejscu – ze względu na obowiązujące przepisy do dyspozycji czytelników znajdują się tylko dwa stanowisk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki i czytelni.

Liczący ponad 10000 woluminów księgozbiór zawiera m.in. następujące działy:

 • literatura piękna i literaturoznawstwo
 • filozofia i nauki społeczne
 • historia
 • prawo i ekonomia
 • muzyka i sztuka
 • judaica
 • krajoznawstwo
 • podręczniki do nauki
 • podręczniki do nauki jęz. niemieckiego.
 • słowniki i encyklopedie

Ponadto: czasopisma i mediateka.

Nowe nabytki znajdziesz tutaj.

Ośrodek otrzymuje regularnie około 25 tytułów prasy austriackiej, m. in.: Profil, Die Presse, Der Standard, Die Furche, Literatur und Kritik, Bühne, Buchkultur, Österreichische Musikzeitschrift, Natur und Land.

W zbiorach specjalnych posiadamy między innymi: płyty kompaktowe, kasety wideo, płyty DVD, CD-ROM-y, informacje o stypendiach, informatory dotyczące bieżących wydarzeń kulturalnych w Austrii, prospekty turystyczne.

Wejście do katalogu on-line*kliknij tutaj

*Uwaga: trwa jeszcze katalogowanie zbiorów i katalog on-line nie zawiera wszystkich pozycji dostępnych w bibliotece

Biblioteka dostępna jest dla każdego. Zapraszamy nie tylko studentów, wykładowców i uczestników kursów, ale wszystkich zainteresowanych językiem i kulturą Austrii.

Po okazaniu dowodu tożsamości i uiszczeniu opłaty wpisowej (10 zł) otrzymuje się kartę czytelnika ważną 12 m-cy. Dla słuchaczy kursów korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

Zbiory można wypożyczać do domu, jak również korzystać z nich bez zapisu na miejscu w przytulnej czytelni.