Biblioteka

Z dniem 20 maja wznawiamy działalność naszej biblioteki w zakresie ograniczonym do wypożyczeń oraz zwrotów książek. Punkt wypożyczeń i zwrotów będzie czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-14:00. Do odwołania nie ma możliwości korzystania z czytelni i komputerów w bibliotece.

 Poniżej nowe obowiązujące zasady:

 1. Z możliwości wypożyczeń mogą korzystać osoby posiadające ważną kartę biblioteczną Ośrodka Kultury Austriackiej UAM.
 2. Książki można zamówić telefonicznie (tel. 61 829 24 24) lub mailowo pisząc na adres: austruni@amu.edu.pl Maksymalny limit wypożyczeń to 5 egzemplarzy.
 3. Z księgozbioru niepodlegającego wypożyczeniom biblioteka może wykonać skany (maksymalnie do 10 stron), na które należy złożyć zamówienie za pomocą poczty elektronicznej amu.edu.pl na wyżej podany adres biblioteki.
 4. Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy w lokalizacji Ośrodka, po otrzymaniu informacji o możliwości odbioru na e-mail.
 5. Podczas przebywania w obrębie Biblioteki czytelnicy powinni zachowywać dystans przestrzenny (minimum 2 m). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego: mieć zasłonięte usta i nos oraz stosować jednorazowe rękawiczki, przed podejściem do stanowiska obsługi należy zdezynfekować ręce płynem odkażającym

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki i czytelni.

Liczący prawie 9000 woluminów księgozbiór zawiera m.in. następujące działy:

 • literatura piękna i literaturoznawstwo
 • filozofia i nauki społeczne
 • historia
 • prawo i ekonomia
 • muzyka i sztuka
 • judaica
 • krajoznawstwo
 • podręczniki do nauki
 • podręczniki do nauki jęz. niemieckiego.
 • słowniki i encyklopedie

Ponadto: czasopisma i mediateka.

Nowe nabytki znajdziesz tutaj.

Ośrodek otrzymuje regularnie około 25 tytułów prasy austriackiej, m. in.: Profil, Die Presse, Der Standard, Die Furche, Literatur und Kritik, Bühne, Buchkultur, Österreichische Musikzeitschrift, Natur und Land.

W zbiorach specjalnych posiadamy między innymi: płyty kompaktowe, kasety wideo, płyty DVD, CD-ROM-y, informacje o stypendiach, informatory dotyczące bieżących wydarzeń kulturalnych w Austrii, prospekty turystyczne.

Wejście do katalogu on-line*kliknij tutaj

*Uwaga: trwa jeszcze katalogowanie zbiorów i katalog on-line nie zawiera wszystkich pozycji dostępnych w bibliotece

Biblioteka dostępna jest dla każdego. Zapraszamy nie tylko studentów, wykładowców i uczestników kursów, ale wszystkich zainteresowanych językiem i kulturą Austrii.

Po okazaniu dowodu tożsamości i uiszczeniu opłaty wpisowej (10 zł) otrzymuje się kartę czytelnika ważną 12 m-cy. Dla słuchaczy kursów korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

Zbiory można wypożyczać do domu, jak również korzystać z nich bez zapisu na miejscu w przytulnej czytelni.